Monday, June 6, 2011     17:19
Yavuz Özmen bilimseltefsir.com

Kurantum Fizik

KuRantum Fizik

İçinde bulunduğumuz asır, bilimsel gelişmeler itibarı ile hayranlık veren birçok dev adımın atıldığı bir zamandır. Kuran kitabı böylesi bir çağda, bilim dünyasını aydınlatacak türde bilgiler barındırıyor.
Şöyle ki; Gelişmiş ülkeler atom ile ilgili bilinmezleri konu alan çalışmalara çok yüksek miktarlarda para ve zaman harcamalarına rağmen bir sonuca ulaşamıyorlar. Bu yüzden yeni hızlandırıcılar inşa edilmekte, bu deneylere ayrılan bütçeler giderek artırılmaktadır.
Gerekli tüm cevaplar 1400 yıldan fazla bir süredir Kuran’da yazılı olduğu halde, gramere dayalı tefsirler, ayetlerin bilim yüklü manalarını açamamışlardır.
Kuran kitabı, tüm fonksiyonlarıyla birlikte atomu yapısal detaylarına kadar anlatmıştır. Kuarkları “Gök”, elektronu da “Yer” diye isimlendirmiş, böylece diğer organlarını da “İki doğu ve iki batı, Güneş ve ayın emrimize verilmesi, Kulaklara Vurma ve Taş atma” gibi birçok anlatım ile onun işlevlerini açıklamıştır.
Kur'an kitabı, protona entegre elektron yapısına özellikle dikkat çekerek madde bütünlüğünü sağlamak için gereken sabit ve muhkem duruşu sergileyen, aynı zamanda kusursuz çalışan bir atom modeli ortaya koymuştur. Yanı sıra bilim dünyası için hala muamma olan ışık ve davranışları ile elektrik ve elektromagnetizmanın da tüm gizemleri anlatılmıştır.
Diğer olasılıklar iç sayfalarından bir kaçını okumak için indirme butonuna basınız!
>>>>>>>>> <<<<<<<<<

Haziran 2012 Baskı
ISBN 978 605 4337 84 2
170 Sayfa
13,5*19,5 Cm
Karton kapak
Türkçe
12 TL
Satın al
.